לימודי מאבחנת דידקטית לזיהוי לקויות למידה

קורס אבחון דידקטי במכללת השכל – במקצועיות וברגישות

אבחון דידקטי מטרתו לאתר לקויות למידה על מנת להבין את השורש והגורם להן ובכך להצליח להגיע לדרך ההתמודדות המיטבית עם אותן הלקויות. כיום, ישנה מודעות הולכת וגוברת לחשיבות איתור הלקויות, בשלב מוקדם כמה שיותר ובאופן היעיל והמקצועי ביותר. ניתן לראות מודעות לכך שישנם ילדים רבים שאינם ממצים את יכולותיהם בשל קשיים מובנים שפעמים רבות מתנגשים עם דרישות מערכת החינוך. אלו גורמים לתסכול רב – לילדים עצמם, להוריהם ופעמים רבות אף למוריהם ולחבריהם לכיתה. הפגיעה הרב-מערכתית הזו הנביעה את המשמעות הרבה לאיתור לקויות אלו, ומשמעות זו הובילה לחשיבות ולביקוש הקיים כיום למאבחנים דידקטיים מוכשרים. אצלנו במכללת השכל, תוכלו לקבל הכשרה לכך באמצעות קורס אבחון דידקטי מקצועי ומעשיר. 

לימודי מאבחנת דידקטית – למי מיועד? 

קורס אבחון דידקטי הינו קורס המיועד לנשות חינוך ומטפלות שרואות את הצורך ביכולת האבחנה בעבודה השוטפת שלהם, עם האנשים עימם הן באות במגע במהלך עבודתם או באופן פרטי הכולל את הניסיון המקצועי שרכשו לעצמם עם השנים. הקורס שלנו יקנה לך את ההסמכה לעסוק באבחון דידקטי, באמצעות תוכנית מעניינת ומעשירה.

מה בתפריט? 

בקורס אבחון דידקטי של מכללת השכל תעברו מספר שלבים. ראשית, תכירו את כלי האבחון בתחומים השונים – הקריאה, הכתיבה והחשבון. במסגרת כל תחום נבדקות יכולות שונות כמו הבנת הנקרא, חשיבה מילולית, שפה והבעה בעל פה, זיכרון – חזותי ושמיעתי ועוד. כלל היכולות הנבדקות מאפשרות לכם לקבל תמונת מצב רחבה בנוגע ללקויות הנבדק, ובכך להעניק לו את האבחון וההמלצות להמשך המדויקים לו ביותר. לאחר מכן נתנסה במהלך הקורס בעריכת אבחונים, וכן בהעלאתם על הכתב באופן מסודר ומקצועי, על מנת שיוכלו לשמש את הגורמים הרלוונטיים. לבסוף, נרכוש ידע גם באסטרטגיות למידה וכתיבת המלצות לאופן הקניית הלימוד בהמשך לילד אשר עבר את האבחון הדידקטי. בנוסף, נלמד כיצד לבנות תוכנית התערבות חינוכית מתאימה לילד אשר אובחנו אצלו לקויות למידה, ובכך נשלים את התמונה לשם קידום הילד ועזרה בשילובו החינוכי. 

בחלוף שנה וחצי – בסיום התוכנית של לימודי מאבחנת דידקטית, כאמור לעיל, תצאו עם ידע ומגוון יכולות אשר באמצעותם תוכלו להעניק לילד הזקוק לאבחון, וכן להוריו ומחנכיו, את הליווי המלא והמיטיב ביותר. בסיום הקורס תהיו מוכשרות לבצע את כלל השלבים הנצרכים לשם האבחון הטוב ביותר – החל מזיהוי ואיתור לקויות הלמידה באופן מקיף וכוללני, וכלה בבניית תוכנית התערבות כוללנית המותאמת באופן פרטני למקבל או מקבלת האבחון ולמסגרת בה הם משתלבים או ישתלבו בהמשך לימודיהם. 

מכללת השכל – עתיד ללא פשרות

מכללת השכל הינה מכללה אשר מעניקה השכלה לרבים כבר כמעט עשור. ההכשרה המקצועית הניתנת במכללת השכל מוענקת מידי מרצים מוכשרים בעלי ניסיון רב, הן בפן האקדמי ההוראתי והן בשטח ובמעשה. החיבור בין שני אלו יוצר לימוד מרתק ומעמיק, שיכול לקדם ולשכלל לכם את הקריירה וכן ליצור לכם נקודת מבט חינוכית רעננה ומקצועית על החינוך בפרט, ועל החיים בכלל. 

אצלנו במכללת השכל תוכלו לקחת חלק בתוכנית להכשרת מאבחנים דידקטיים, הכוללת מרצים מקצועיים שמעורים בשטח ובתכנים העדכניים ביותר בנוגע לאבחונים דידקטיים בשוק. ביציאה מהקורס שלנו ולאחר שתסיימו אותו בהצלחה, תוכלו לקבל מאיתנו ליווי מקצועי אשר מותאם לכם אישית לשם השתלבות בשוק התעסוקה, ולשם עזרה בפתיחת דלתות חדשות בו. 

תרצי לבדוק את התאמתך לקורס אבחון דידקטי? מעוניינת בפרטים נוספים? החלטת להירשם לקורס?

צרי עימנו קשר – ונלווה אותך בכל שלב!

שתפו:

דירוג:

/ 5.

מאמרים שעשויים לעניין אותך

בעידן המודרני, אתגרי הלמידה מגוונים ורבים, ותלמידים רבים נתקלים בקשיים

קרא עוד »

אבחון פסיכודידקטי מהווה את השלב הראשוני בתהליך איתור והבנת הקשיים

קרא עוד »
קושי בלימודים

בעידן המודרני, אחד האתגרים המרכזיים שמעמידה החברה המודרנית בפני האדם

קרא עוד »
דילוג לתוכן