4 טיפים למורות שרוצות להתקדם לתפקיד טוב יותר

הדרך שאנו הולכות בה במערכת החינוך היא ארוכה ומייגעת. מורות רבות עושות את תפקידן נאמנה, מתוך תחושת שליחות ומסירות אמיתית. אך בשלב כזה או אחר, כולנו מעוניינות להתקדם לתפקיד טוב יותר. יכולות להיות לכך סיבות מגוונות: שיפור התנאים הכלכליים, תחומי עניין מתחדשים, או פשוט רצון בשינוי, גיוון ושבירת השגרה. אז במיוחד עבור מי מכן שזה מצלצל לה מוכר, כתבנו את המאמר הבא, עם טיפים יעילים שיעזרו לכן לאורך הדרך.

תתחילי לחשוב מחוץ לקופסא

הטיפ הראשון והחשוב ביותר הוא דווקא הטיפ הכי פחות צפוי. אם תצליחי לחשוב מחוץ לקופסה ולמצוא עניין מחודש בתפקיד הנוכחי שלך, יכול מאוד להיות שזה דווקא מה שיפתח לך את השער המוביל אל עבר הקידום המיוחל.

אם הממונות עלייך יראו שאת מלאה במוטיבציה, מעלה רעיונות, ומביאה אנרגיה חדשה ורעננה אל הכיתה ואל התלמידים – יגדל הרצון לקדם אותך לתפקיד חדש ונחשק.

בררי מהם התפקידים שאת מעוניינת בהם

אנחנו שומעות מורות רבות אשר מבקשות "להתקדם לתפקיד טוב יותר", מבלי לדעת בדיוק מהי המטרה אליה הן מכוונות. לכן, אנחנו מכללת השכל ממליצות לעבוד מתוך יעדים ברורים ומוגדרים. עשי שיעורי בית, בדקי מהם התפקידים המעניינים אותך ומה הן הדרישות אשר מאפיינות אותם.

כדי להבין את הדברים יותר לעומק, נסי לשאול את עצמך: מהי המטרה שלשמה אני רוצה לקבל קידום? האם אני מעוניינת בתפקיד ניהולי, בתנאים טובים יותר, או פשוט בשינוי אווירה והחלפה של השגרה? 

ברגע שתביני את המטרות שלך בצורה ברורה יותר, גם הדרך אליהן תתבהר ותוכלי לדעת מה הוא הצעד הבא אל המטרה.

צאי להשתלמויות והכשרות

השתלמויות, הכשרות וקורסים יכולים להעשיר את הידע ואת קורות החיים שלך. כאשר תיגשי לראיון לתפקיד חדש, או יידרשו לנמק את הבקשה שלך לקידום מקצועי, תוכלי לעשות זאת ביתר קלות להזכירך את הרקע המקצועי וכן את ארגז הכלים הפדגוגי הרחב והמגוון אשר עומד לרשותך. 

אילו השתלמויות והכשרות קיימות בארץ?

בישראל קיימים מגוון קורסים מקצועיים באורכים משתנים. עקב השכיחות הגבוהה של לקויות הלמידה בעידן הסמארטפון, מורות אשר עברו קורס הוראה מתקנת מקצועי ונרחב הן בעלות קשת אפשרויות רחבה יותר מאשר מורות שאין להן ידע או ניסיון בתחום זה.

מה לומדים במסגרת הוראה מתקנת?

קורס הוראה מתקנת כולל התנסות בהתאמת טכניקות למידה מגוונות, היכרות עם לקויות למידה, הפרעות קשב וריכוז ובעיות התנהגות, וכיוצא בזאת. בצורה זו, הוא מכשיר את המורה לסיטואציות משתנות ולעבודה עם תלמידים מכל הרקעים.

נסי לשקול שינוי מקצועי

אם את מחפשת קידום לתפקיד שונה, יכול להיות שהדבר הנכון ביותר עבורך הוא שינוי מקצועי כולל. יכול להיות שתבחרי לעבור לעבוד עם שכבת גיל שונה, לחזור לאקדמיה ולעשות תואר שני שיאפשר לך לעבוד כעצמאית בהמשך, או בכלל לעשות הסבה מקצועית. כפי שכתבנו בתחילת המאמר – חשיבה מחוץ לקופסא היא המפתח לחיים מקצועיים טובים יותר.

הדרך אל עתיד טוב יותר למורות – עוברת במכללת השכל

אנחנו במכללת השכל מציעות לך מגוון הכשרות שיעשירו את יכולות ההוראה שלך, או יכשירו אותך לתפקידים חדשים ומרתקים. אנחנו מאמינות שכל השכלה היא למטרות עשייה. לכן, הקורסים שלנו מלמדים כלים פרקטיים שיעזרו לך להפוך למקצועית ויעילה יותר, ליהנות מחיי היומיום בעבודה, לפתור קונפליקטים ולהגיע לקידום ביתר קלות. לפרטים נוספים על הקורסים וההכשרות שלנו, פני אלינו עוד היום דרך הטופס בתחתית האתר.

שתפו:

דירוג:

/ 5.

מאמרים שעשויים לעניין אותך

בעידן המודרני, אתגרי הלמידה מגוונים ורבים, ותלמידים רבים נתקלים בקשיים

קרא עוד »

אבחון פסיכודידקטי מהווה את השלב הראשוני בתהליך איתור והבנת הקשיים

קרא עוד »
קושי בלימודים

בעידן המודרני, אחד האתגרים המרכזיים שמעמידה החברה המודרנית בפני האדם

קרא עוד »
דילוג לתוכן